Formosa Jin Xuan Nai Xiang Oolong

Jednoho jarního vlahého večera jsem byl pozván přítelem do Příborské čajovny “Ve staré kovárně”. V tamní výhni jsme popíjeli Tuareg, pokuřovali vodní dýmku a vedli rozpravu s čajmenem Adamem o věcech všedních i týkajících se jeho čajovny. Náhle jsme došli k nabídce čajů a Adam nám sdělil, že chystá rozšíření své nabídky o pár čajíků a mezi nimi bude i výborný “mléčný oolong”. Neváhal jsem a při odchodu si zakoupil 50 gramů.

Formosa Jin Xuan se řadí mezi tzv. mléčné oolongy a to díky své výrazné chuti po mléce. Jakým způsobem se této chuti i vůně dosahuje je tajemstvím, které nikdo neprozradí. Jsou známy spekulace o přidávání syrovátky, napařování mlékem a další skoro alchymistické postupy. Čajové lístky jsou drobně svinuty a po rozvinutí si uchovávají celistvý tvar.

Na přípravu jsem použil konvičku z rýžového porcelánu o objemu 0,3l a na první nálev vodu o teplotě cca 80 stupňů. Doba louhování něco málo přes minutu umožnila čaji se dostatečně rozvinout a uvolnit lahodné aroma připomínající meruňkové květy.

Osobně doporučuji připravit 2 - 3 nálevy, ale pro skalní “vycucávače” si čaj uchová svou příjemnou chuť, ale o poznání slabší, i při nálevu čtvrtém.

Formosa Jin Xuan je velice vhodná pro Kung fu obřad, kde si snad více než chuť čaje vychutnáte samotnou vůni, která dokáže příjemně omámit a doslova pohladit chuťové pohárky.

Čajík vřele doporučuji k milostnému rozjímání :)